kurumsal

Önsöz


Ali TALAK
Talakoğlu İnşaat Şirket Sahibi

Bir dönem yabancılar için sadece transit konumda olan ülkemiz özellikle son on yılda yabancı yatırımcıların birikimlerini yatırabilecekleri güvenli bir liman olmuştur. Bunun yanında yeşili ve denizi ile meşhur Karadeniz bölgesinin en büyük kenti Samsun hem yabancı yatırımcıların hem de yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız için cazibe merkezine dönüşmüştür.

Ayrıca; yabancıların ülkemizde yatırım yapmasını kolaylaştıran kanuni düzenlemeler neticesinde ülkemize yatırım yapan yabancı sayısında hatırı sayılır bir artış tespit edilmiştir. Bu artış doğasıyla güzel ilimize misliyle yansımıştır. Özellikle Arap Ülkelerinden gelen yatırımcılar ve Avrupa’da yaşayan Türk yatırımcıların yatırımları sayesinde inşaat sektörü ve emlak piyasasında gözle görülür bir hareketlenme yaşanmış, hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkısı büyük olmuştur.

Ancak, tamda bu noktada yabancı yatırımcılara yol gösterebilecek, onların ülkemize duydukları bu güveni zedelemesi muhtemel kötü niyetli kişilerden koruyacak ve gerek kamu gerekse özel sektörde faaliyet gösteren muhataplarıyla ilişkilerini yürütebilecek ve onlara profesyonel anlamda danışmanlık yapabilecek güvenilir bir aracıya duyulan ihtiyaç hâsıl olmuştur.

İşte TALAKOĞLU İnşaat Şirketi olarak yıllardır biriktirdiğimiz tecrübe ve inşaat sektöründe işbirliği yaptığımız güvenilir ortaklarımızla, ortaya çıkan bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacağımıza olan inancımız ve daha önce birlikte iş yaptığımız müşterilerimizin teşvikleri bizi cesaretlendirmiş ve bu yola çıkmamıza sebep olmuştur. 

Şirketimizin ülkemizin ve ilimizin ekonomisine katkı sağlamasını temenni ederim.